امور کنسولی

اطلاعیه های کنسولی

اطلاعیه مهم

به منظور پیشگیری  از گسترش ویروس کرونا و پاک سازی محیط کاری، از تاریخ 1399/01/06 ساعت کاری بخش کنسولی 10 تا 13 تعیین و از عموم هموطنان محترم درخواست می‌گردد که امور کنسولی ضروری خود را از طریق اداره پست به این نمایندگی ارسال نمایند. لازم است متقاضیان جهت انجام امور اداری مربوط به ترجمه مدارک و صدورگواهی‌ها یا تعویض ، گذرنامه، به بخش کنسولی سایت سفارت (به آدرس ذیل) مراجعه و با آگاهی کامل از مقررات و دستور العملها در صورت نیاز از طریق سامانه میخک (به آدرس ذیل) ثبت نام و پس از تکمیل فرایندهای لازم در سامانه میخک، مدارک کامل را جهت اقدام نهائی به بخش کنسولی سفارت ارسال دارند. صدور گواهی عدم ، ثبت ازدواج و طلاق، تصدیق امضاء، ضمنا سایر مواردی چون تایید وکالتنامه‌ها 03-3446-8011 سوپیشینه و تابعیت و ... که نیاز به حضور متقاضی می‌باشد، قبلا از طریق شماره تلفن تماس و نسبت به تعیین وقت قبلی اقدام نمایند.

دیدن نسخه پی دی اف:  ساعت کاری بخش کنسولی 1399

اطلاعیه

*** تغییر آدرس سامانه مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی***

بدین وسیله به اطلاع کلیه ایرانیان عزیز مقیم حوزه سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن می رساند، وزارت امورخارجه با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: ""به اطلاع هموطنان گرامی می رساند که نظر به گسترش تدریجی و تسهیلات برای ایرانیان خارج از کشور و به منظور سهولت و یکپارچگی امور مربوطه، کلیه مواردی که پیش از این از طریق سامانه تائید اسناد کنسولی (تاک) صورت می گرفت به سامانه مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی (میخک) به آدرس mikhak.mfa.ir انتقال یافته است."" 

 http://mikhak.mfa.gov.ir/form/landing.xhtml

اطلاعیه مهم

اطلاعیه

راه اندازی گذرنامه الکترونیک

***رویه جدید ثبت و ارسال درخواست های صدور گذرنامه و برگ عبور***

 

بدین وسیله به اطلاع کلیه ایرانیان عزیز مقیم توکیو  می رساند، از تاریخ سه شنبه مورخ ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۸ مطابق با ۳ سپتامبر ۲۰۱۹ کلیه درخواست های صدور گذرنامه و برگ عبور فقط از طریق ثبت الکترونیکی انجام می پذیرد.

بدین منظور هموطنان عزیز می بایست جهت درخواست گذرنامه جدید یا برگ عبور پس از ورود به سامانه مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی (میخک) به آدرس: http://mikhak.mfa.gov.ir   و تشکیل پرونده و ثبت نام اولیه، با استفاده از منوی درخواست صدور گذرنامه یا برگ عبور ، نسبت به تکمیل فرم درخواست و بارگذاری مدارک مورد نیاز، با دردست داشتن شماره رهگیری ارسالی از طریق ایمیل، به این نمایندگی مراجعه نمایند. (قابل ذکر است فایل راهنمای متقاضیان در سامانه میخک موجود می باشد. 

سامانه مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی (میخک)

 

اطلاعیه ستاد کل نیروهای مسلح در زمینه وضعیت مشمولین ایرانی خارج از کشور

 

ابلاغیه جدید ستاد کل نیروهای مسلح، تسهیلات مربوط به تردد مشمولین مقیم خارج از کشور 

۱- کلیه مشمولین ایرانی مقیم خارج از کشور که حداقل سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشند می توانند به مدت سه ماه و حداکثر دو بار در سال به کشور تردد نمایند. آندسته از مشمولانی که جهت ادامه تحصیل با مجوز سازمان نظام وظیفه  عمومی از کشور خارج گردیده اند، مدت ۳ سال اقامت آنها پس از پایان تحصیلات و ورود به غیبت قابل محاسبه می باشد.

۲- کلیه مشمولین غایب مقیم خارج از کشور که بیش از ۸ سال غیبت دارند صرفا تا پایان سال جاری می توانند به کشور تردد نمایند، لذا در این مدت باید نسبت به تعیین تکلیف خدمت سربازی با پرداخت جریمه یا انجام خدمت ضرورت اقدام نمایند.

۳- مهر خروج ویژه مشمولین بر اساس سال تولد مشمول و طبق جدول ذیل درج می گردد .

 

سال تولد

مهلت تردد

کلیه متولدین سال های ۱۳۷۴/۱/۱ لغایت ۱۳۷۸/۱۲/۲۹

۱۴۰۰/۱۲/۲۹

کلیه متولدین سال ۱۳۷۳

۱۳۹۹/۱۲/۲۹

کلیه متولدین سال ۱۳۷۲

۱۳۹۸/۱۲/۲۹

کلیه متولدین سال ۱۳۷۱

۱۳۹۷/۱۲/۲۹

کلیه متولدین سال های ۱۳۷۰/۱۲/۲۹ لغایت ۱۳۵۵/۱/۱

۱۳۹۶/۱۲/۲۹

 

نکات مهم:

۱-مشمولینی که مهرتردد تا اطلاع ثانوی را در سال جاری دریافت نموده اند، نسبت به اصلاح آن تا پایان سال جاری اقدام نمایند و تا پایان سال ۱۳۹۶ تردد مشمولین با مهر مذکور بلامانع است.

۲-بر اساس قانون کلیه افراد مشمول که دارای ۵۰ سال تمام باشند از خدمت نظام وظیفه معاف بوده و شناسنامه عکسدار آنان به منزله کارت معافیت از خدمت می باشد.

۳-کلیه مشمولین متولد سالهای ۱۳۴۶ لغایت ۱۳۵۴ مشمول عفو رهبری بوده و مهر خروج ویژه مشمولین به آنان تعلق نمی گیرد.

مدارک لازم:

  • ۱- اصل گذرنامه معتبر
  • ۲- تکمیل پرسشنامه مخصوص صدور مجوز خروج مشمولان خارج از کشور ملصق به عکس (فرم درخواست خروج مشمولین)
  • ۳- یک قطعه عکس ۵ /۴ × ۵ /۳رنگی جدید بیومتریک تمام رخ با زمینه روشن بدون کلاه و عینک
  • 4- واریز بانکی هزینه استعلام (فقط برای اولین بار) و هزینه صدور مهر خروجی مشمولین به حساب جاری سفارت جمهور ی اسلامی ایران در توکیو  

 

 

متقاضیان تسهیلات غیر ارزیبر اساس اعلام اداره کل بورس و اعزام دانشجویان وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به آگاهی می‌رساند، انجام کلیه امور دانشجوئی مربوط به دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور از جمله تسهیلات غیر ارزی باید فقط از طریق
 سامانه میخک پیگیری گردد.

آن گروه از مشمولین خدمت وظیفه عمومی که غیبت نداشته اند و درخواست دریافت معافیت تحصیلی یا تمدید معافیت تحصیلی دارند، باید برای پیگیری امورمعافیت و مکاتبه با سازمان نظام وظیفه عمومی از طریق سامانه میخک اقدام نمایند.

 

اطلاعیه مهم دانشجویی

 

قابل توجه کلیه دانش‌آموزان، دانشجویان و فارغ التحصیلان در تمامی مقاطع تحصیلی و کلیه دانشگاه‌ها،

در راستای تحقق دولت الکترونیک و خدمت‌رسانی بهینه و تکمیل و همگانی شدن خدمات مرتبط با تأیید اسناد و مدارک تحصیلی، بدین وسیله به اطلاع متقاضیان محترمی که درخواست تایید مدارک زیر را دارند می‌رساند:

- گواهی اشتغال به تحصیل (جهت اخذ ارز دانشجویی و یا ارائه به مقامات اداری داخل کشور)

- گواهی پرداخت شهریه

- ریزنمرات تحصیلی (در حال تحصیل) و گواهی پیشرفت تحصیلی

- مدارک فارغ التحصیلی

- مدارک دبستانی و دبیرستانی

- مدارک دوره های مختلف آموزشیدانشجویی

قبل از مراجعه به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران می‌بایست اقدامات زیر را انجام دهند:

١- ثبت نام در سامانه جامع تائید اسناد (میخک) در منوی امور کنسولی سایت سفارت جمهوری اسلامی ایران توکیو  

٢- تکمیل اطلاعات و فرم‌های مربوطه و بار گذاری مدارک مورد نیاز با کیفیت مناسب در سامانه میخک و سپس انتظار جهت تایید از سوی بخش دانشجویی

٣- پس از دریافت تاییدیه، مراجعه حضوری به بخش کنسولی با همراه داشتن کد رهگیری

لازم به توجه است که اصل مدارک فارغ التحصیلی و اصل ریز نمرات مقطع تحصیلی قبل از بارگذاری در سایت بایستی به تایید سازمان امور اداری ژاپن  برسد.

*****************

اطلاعیه  -کنسولی و  بخش دانشجویی

اعلام نظر بانک مرکزی در خصوص نقل و انتقال ارز دانشجویان آزاد شاغل به تحصیل 

پیرو اقدامات و تلاشهای سفارت بدینوسیله اعلام نظر بانک مرکزی در خصوص نقل و انتقال ارز دانشجویان آزاد به تحصیل بشرح زیر می باشد :

با عنایت به سیاست های ارزی ابلاغی به موجب تصویب نامه شماره 63793/ ت 55633ه - مورخ 16/5/1397 هیات محترم وزیران  ، وفق مفاد بند (3) از قسمت(ب) بخش سوم مجموعه مقررات ارزی بند (3)  بخشنامه 171968/97 مورخ 20/5/1397و سایر مکاتبات مرتبط بعدی ،تامین هزینه های ارزی بابت اقامت و شهریه دانشجویان آزاد شاغل به تحصیل در خارج از کشور ،در صورت احراز شرایط مندرج در مقرارت  فوق الذکر ، به نرخ بازار مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی ارز (ETS)از طریق بانک های عامل منتخب (تجارت وسامان ) پیش بینی گردیده است . ضمنا خاطر نشان می سازد بر اساس مفاد نامه عمومی شماره 233452/97 مورخ 8/7/1397 این بانک در صورت امکان انجام حواله ارزی از طریق روابط کارگزاری بانک های عامل و یا صرافی های مجاز بابت شهریه دانشجویان آزاد شاغل به تحصیل در خارج از کشور تامین و پرداخت ارز به صورت اسکناس نیز به نرخ بازار امکان پذیر گردیده است .

 

1398/07/07

کارت های ملی قدیمی
کارت های ملی قدیمی برای انجام امور کنسولی در سفارت تا اطلاع ثانوی دارای اعتبار خواهند بود

کارت ملی قدیمی
1398/06/07

صدور گذرنامه سامانه مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی

صدور گذرنامه از سامانه "مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی" (میخک) ، از تاریخ 11/06/1398

 

1398/04/29

مقررات جدید تردد دانشجویان مشمول مقیم خارج از کشور

شرط استفاده از مهر تردد ویژه مشمولین ایرانی مقیم خارج از کشور برای دانشجویان مقیم خارج

 

1398/05/16

تغییرنام سامانه تاک به سامانه مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی

"میـخـــــــک"

1398/05/12

سامانه الکترونیکی استعلام گواهی مبدا

سامانه الکترونیکی استعلام گواهی مبدا برای سازمان ها یا نهادهای خارجی طرف تجارت با ایران 

1398/03/10

خاتمه اعتبار کارت های شناسایی ملی قدیم و نحوه اخذ کارت ملی هوشمند

خاتمه اعتبار کارت های شناسایی ملی قدیم و نحوه اخذ کارت ملی هوشمند

1398/02/15

دریافت اجازه ورود مجدد به کشور ژاپن

RE ENTRY