امروز سه شنبه  ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۷/۱۶- ۱۰:۴۸ - مشاهده: ۱۷۳

نحوه اقدام برای مشکلات اتباع ایرانی و خارجی در مرزها در شرایط و محدودیت های کرونایی

بخشنامه نحوه اقدام برای موانع و مشکلات اتباع ایرانی و خارجی در مرزها در شرایط و محدودیت های کرونایی

بخشنامه نحوه اقدام برای موانع و مشکلات اتباع ایرانی و خارجی در مرزها در شرایط و محدودیت های کرونایی

بند1: آن دسته از ایرانیان مقیم خارج از کشور که بیش از یک سال در کشو اقامت داشته اند به شرط داشتن اجازه خروج معتبر تا تاریخ 99/9/30 با خروج آنان مساعدت گردد.

بند2: کلیه دانشجویان دارای احازه خروج دانشجویی صادره از نماینده‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور که دارای اجازه خروج از تاریخ 99/6/31 می‌باشند و از اول مهر ماه سال 1398 به کشور وارد و به دلیل شرایط و محدودیت های کرونایی بیش از مهلت مقرر مندرج در اجازه خروج، در کشور توقف نموده اند می‌توانند با همان اجازه خروج تا تاریخ 99/2/1 از کشور خارج شوند.

بند3: کلیه اتباع خارجی مقیم ایران که بعد از تاریخ 98/9/1 با پروانه اقامت و روادید خروج مراجعت معتبر از کشور خارج و در مهلت مقرر به دلیل شرایط و محدودیت های کرونایی نتوانسته اند به کشور مراجعت نمایند چنانچه تا تاریخ 99/10/1 به مبادی مرزی مراجعه و اعتبار پروانه اقامت آنان منقضی گردیده است. دوایر کنترل گذرنامه مرزی نسبت به صدور روادید ورود 14 روزه رایگان بدون حق خروج برای آنان اقدام و تبعه را برای تعیین تکلیف اقامت خود به استان محل دریافت خدمات اقامتی دلالت نمایند.

بند4: کلیه اتباع خارجی مقیم ایران که بعد از تاریخ 98/9/1 با پروانه اقامت و روادید خروج مراجعت معتبر از کشور خارج و در مهلت مقرر به دلیل شرایط و محدودیت های کرونایی نتوانسته اند به کشور مراجعت نمایند چنانچه تا تاریخ 99/10/1 به مبادی مرزی مراجع و پروانه اقامت آنان معتبر باشد بدون هیچ گونه محدودیتی توسط مبادی مرزی اجازه ورود داده شود.

بند5: کلیه اتباع خارجی مقیم ایران که قبل از تاریخ 98/9/1 (شیوع ویروس کرونا) به پروانه اقامت و روادید خروج و مراجعت معتبر از کشور خارج که به دلیل محدودیت های کرونایی در مهلت مقرر نتوانسته اند به کشور مراجعت نمایند در مبادی ورودی به شرح زیر با آنان رفتار می‌گردد.

الف. مقیمین دارای روانه اقامت معتبر"با تاخیر در ورود بیش از سه ماه" ضمن اخذ تعرفه، روادید ورود 14 روزه بدون حق خروج توسط داویر کنترل گذرنامه مرزی صادر گردد.

ب. مقیمین"غیر از کشورهای لغو روادید" دارای پروانه اقامت نامعتبر، ملزم به اخذ روادید از نمایندگی‌های وزارت امورخارجه می‌باشند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما