امروز سه شنبه  ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۱۰/۰۴- ۱۱:۱۱ - مشاهده: ۶۸

یادداشت ورزشی ایران و ژاپن

ابتکار ایرانی در امضای یادداشت تفاهم همکاریهای ورزشی ایران و ژاپن از راه دور

ابتکار ایرانی در امضا یادداشت تفاهم همکاریهای ورزشی ایران و ژاپن در شرایط کرونا.

امروز در مراسمی مجازی ، وزیر  ورزش و جوانان کشورمان و  وزیر آموزش ،فرهنگ ،علوم و تکنولوژی ژاپن جهت گسترش روابط و همکاری‌های دوجانبه با هدف تقویت و تحکیم دوستی و توسعه همکاری‌های وزرشی هرچه بیشتر میان دو کشور ، یادداشت تفاهم نامه همکاری‌های ورزشی میان دو کشور را امضا کردند.

در این تفاهم نامه طرفین در جهت ارتقای تبادلات کارشناسانه در تمامی امور ورزشی متعهد خواهند بود و به یکدیگری در توسعه  و بهبود همکاری‌ها در زمینه ورزش بر مبنای منافع مشترک مساعدت خواهند کرد.  امضا این سند که با حضور سفرای دو کشور در تهران و توکیو همراه بود ، بعنوان ابتکاری ایرانی برای اولین بار به صورت مجازی و از طریق ویدئو کنفرانس توسط وزرای دو کشور صورت می‌پذیرد

 وزیر ورزش و جوانان در این مراسم، گفت: ورزش، فرصتی ارزشمند برای حفظ و ارتقای ارزش‌های جهان شمول همچون احترام، همکاری و اهداف مشترک میان کشورهاست.

مسعود سلطانی فر افزود: ورزش با بهره مندی از ارزش‌ها، اقوام و ملل مختلف را گردهم می‌آورد و فرهنگ تعامل میان ملت‌ها را گسترش می‌دهد، تاریخ گواهی می‌دهد که ورزش همواره در ایجاد تغییرات مثبت اجتماعی پیروز بوده است.

وی گفت: با وجود پیشینه همکاری‌های مشترک بین دو ملت ایران و ژاپن در زمینه فرهنگی و سیاسی، با تلاش و پیگیری سفرای دو کشور، کارشناسان وزارت امورخارجه و دفتر بین‌الملل وزارت ورزش و جوانان، پس از سال‌ها فرصت دیدار دوجانبه و امضای برخط تفاهم‌نامه همکاری بین دو کشور در زمینه ورزش حاصل شد.

وزیر ورزش و جوانان افزود: امیدوارم امضای این تفاهم‌نامه زمینه تحولات اساسی در جهت رشد کمی و کیفی ارتباطات ورزشی بین فدراسیون‌های دو کشور را فراهم آورد، بی تردید ثمره تعاملات ورزشی، پیوند بیش از پیش منافع ملی و بین‌المللی دو ملت همدل و فرهنگ دوست جمهوری اسلامی ایران و ژاپن در زمینه ورزش خواهد بود.

 وزیر ورزش ژاپن: بی صبرانه مشتاق پذیرایی از ورزشکاران ایرانی هستیم

 «هاگیودا» وزیر آموزش، ورزش، فرهنگ و علوم و فناوری ژاپن در نشست مجازی امضای تفاهم ‌نامه همکاری‌ با وزارت ورزش ایران گفت: ژاپنی‌ها بی صبرانه مشتاق پذیرایی از ورزشکاران ایرانی در بازیهای المپیک و پارا المپیک توکیو در تابستان سال ۲۰۲۱ هستند.

 این تفاهم نامه امروز سه شنبه در نشستی مجازی و با حضور «مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایرانو هاگیودا همتای ژاپنی او و با هدف تقویت و تحکیم دوستی و گسترش و توسعه هرچه بیشتر همکاری‌های وزرشی میان دو کشور امضا شد.

در این تفاهم نامه آمده است که طرفین به ارتقای همکاری  در تمامی امور ورزشی متعهد خواهند بود و به یکدیگر در توسعه و بهبود همکاری‌ها در زمینه ورزش بر مبنای منافع مشترک مساعدت خواهند کرد.

مراسم امضای این سند که با حضور سفرای دو کشور در تهران و توکیو همراه بود با ابتکار ایران و به صورت مجازی و از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.

وزیر ورزش ژاپن: بی صبرانه مشتاق پذیرایی از ورزشکاران ایرانی هستیم

وزیر آموزش، ورزش، فرهنگ و علوم و فناوری ژاپن با ابراز اطمینان از برگزاری مسابقات المپیک و پارا المپیک در تابستان ۲۰۲۱ گفت که در ملاقات «توماس باخ» رییس بین المللی کمیته المپیک و نخست وزیر ژاپن که ماه گذشته میلادی برگزار شد دو طرف در مورد برگزاری قطعی و همراه با امنیت و آسایش این رقابت ها به تفاهم رسیدند.

هاگیودا در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ایران و ژاپن از دیرباز از طریق جاده ابریشم پیوند فرهنگی عمیقی  داشته اند ، افزود: در سال های اخیر تعاملات بین ایران و ژاپن در سطوح بالا و به صورت مستمر و فعالانه انجام شده است.

وی با بیان اینکه ایران و ژاپن سال گذشته نودمین سالگرد روابط دیپلماتیک را جشن گرفتند، اظهارداشت که مایه خرسندی است  همکاری دو کشور در زمینه‌های مختلف از جمله ورزش، بیش از پیش توسعه و گسترش یافته و امیدواریم همچنان ادامه یابد.

وزیر آموزش، ورزش، فرهنگ، علوم و فناوری ژاپن ابراز امیدواری کرد که امضای این تفاهم نامه به دو کشور برای برداشتن گام هایی بزرگتر به منظور افزایش تعاملات و توسعه همکاری‌های دو جانبه درعرصه‌های مختلف ورزشی کمک کند. وزیر آموزش، علوم و تکنولوژی ژاپن در سخنانی در مراسم امضای یادداشت تفاهم همکاری‌های ورزشی ایران-ژاپن ابراز امیدواری کرد که همکاری فی‌مابین در زمینه‌های مختلف از جمله ورزش بیش از پیش توسعه و گسترش یابد.

به گزارش ایسنا، امروز در مراسمی مجازی وزرای ورزش ایران و آموزش، فرهنگ، علوم و تکنولوژی ژاپن به منظور گسترش روابط و همکاری‌های دوجانبه و با هدف تقویت و تحکیم دوستی و توسعه همکاری‌های ورزشی هرچه بیشتر میان دو کشور یادداشت تفاهم‌نامه همکاری‌های ورزشی را امضاء کردند.

ابراز امیدواری وزیر آموزش و تکنولوژی ژاپن برای گسترش همکاری تهران-توکیو

وزیر آموزش، علوم و تکنولوژی ژاپن در سخنانی در مراسم امضای یادداشت تفاهم همکاری‌های ورزشی ایران-ژاپن ابراز امیدواری کرد که همکاری فی‌مابین در زمینه‌های مختلف از جمله ورزش بیش از پیش توسعه و گسترش یابد.

به گزارش ایسنا، امروز در مراسمی مجازی وزرای ورزش ایران و آموزش، فرهنگ، علوم و تکنولوژی ژاپن به منظور گسترش روابط و همکاری‌های دوجانبه و با هدف تقویت و تحکیم دوستی و توسعه همکاری‌های ورزشی هرچه بیشتر میان دو کشور یادداشت تفاهم‌نامه همکاری‌های ورزشی را امضاء کردند.

هاگیودا وزیر آموزش، علوم و تکنولوژی ژاپن در سخنانی در این مراسم اظهار کرد: بسیار خرسند هستم فرصتی پیش آمده گرچه به شیوه‌ آنلاین اما به صورت رو در رو مراسم امضای یادداشت همکاری در زمینه‌ی ورزش را برگزار کنیم.

وی اظهار کرد: کشور ایران و ژاپن از دیرباز از طریق جاده ابریشم از پیوند فرهنگی عمیقی برخوردار بوده‌اند و در سال‌های اخیر تعاملات در سطوح بالا بین دو کشور به صورت فعالانه و مستمر انجام گرفته و سال گذشته نودمین سالگرد ایجاد روابط سیاسی بین دو کشور را جشن گرفتیم. بسیار مایه خرسندی است که همکاری فی‌مابین در زمینه‌های مختلف از جمله ورزش بیش از پیش توسعه و گسترش یابد.

وزیر آموزش، علوم و تکنولوژی ژاپن همچنین بیان کرد: در ارتباط با برنامه المپیک و پارالمپیک توکیو، هم‌اکنون در راستای برگزاری این مسابقات بین‌المللی تمامی نهادهای داخلی نهایت تلاش لازم را به کار گرفته‌اند و در ملاقات رییس کمیته بین‌المللی المپیک با نخست وزیر ژاپن که در ماه گذشته صورت گرفته دو طرف به اتفاق نظر رسیدند که حتما به برگزاری المپیک سال آینده توکیو تحقق بخشیده و در راستای موفقیت این مسابقات با امنیت و آسوده خاطر از این پس نیز رایزنی‌های نزدیک را ادامه دهند.

وی تصریح کرد: انتظار داریم که امضای یادداشت همکاری که امروز انجام گرفته باعث توسعه تعاملات و همکاری در زمینه‌ی ورزش بین دو کشور شود.

وزیر آموزش، علوم و تکنولوژی ژاپن در ادامه اظهار کرد: در حال حاضر این‌که تمامی‌کشورهای جهان با شیوع ویروس کرونا مقابله می‌کنند، دولت ژاپن هم به این مساله اهمیت می‌دهد که همکاری‌های ورزشی خود را در چنین شرایطی گسترش دهند و ضمن اتخاذ تدابیر لازم برای مهار کرونا ادامه‌ی همکاری‌ها را در نظر دارند. بنابراین امضای این سند که با حضور سفرای دو کشور در تهران و توکیو همراه بود به عنوان ابتکاری ایرانی برای اولین بار به صورت مجازی و از طریق ویدئو کنفرانس توسط وزرای دو کشور انجام شد.

مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش کشورمان هم در ابتدای این مراسم خاطر نشان کرد: امیدوارم امضای تفاهم‌نامه زمینه‌ساز تحولات اساسی در جهت رشد کمی و کیفی ارتباطات ورزشی بین سازمان‌های دولتی و غیردولتی دو کشور شود.

مسعود سلطانی‌فر در مراسم برخط امضای یادداشت  تفاهم‌نامه همکاری در زمینه ورزش بین وزارت ورزش و جوانان  جمهوری اسلامی ایران و وزارت آموزش، فرهنگ، ورزش، علوم و فناوری ژاپن مطرح کرد:

ورزش، فرصتی ارزشمند برای حفظ و ارتقای ارزش‌های جهان شمول همچون احترام، همکاری و اهداف مشترک میان کشورهاستورزش با بهره مندی از  ارزش‌ها اقوام و ملل مختلف را گردهم می‌آورد و فرهنگ تعامل میان ملت ها را  گسترش می‌دهدتاریخ گواهی می‌دهد که ورزش همواره در ایجاد تغییرات مثبت اجتماعی پیروز بوده است.

با وجود پیشینه  همکاری‌های مشترک بین دو ملت ایران و ژاپن در زمینه فرهنگی و سیاسی، با  تلاش وپیگیری سفرای دو کشور ، کارشناسان وزارت امورخارجه و دفتر بین‌الملل وزارت ورزش و جوانان، پس از سال‌ها فرصت دیدار دوجانبه و امضای برخط تفاهم‌نامه همکاری بین دو کشور در زمینه ورزش حاصل شد.

امیدوارم امضای این تفاهم‌نامه زمینه‌ تحولات اساسی در جهت رشد کمی و کیفی ارتباطات ورزشی بین فدراسیون‌های دو کشور را فراهم آورد.

بی تردید ثمره تعاملات ورزشی، پیوند بیش از پیش منافع ملی و بین‌المللی دو ملت همدل و فرهنگ دوست جمهوری اسلامی ایران و ژاپن در زمینه ورزش خواهد بود.

https://www.ilna.news/fa/tiny/news-1014093

https://www.iribnews.ir/00CQrl

www.irna.ir/news/84157679/

https://www.isna.ir/news/99100201433/

https://twitter.com/IraninJapan/status/1341324153580781568

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما