امروز سه شنبه  ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۱۱/۱۵- ۰۴:۱۶

راهنمای ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۴۰۰

دستورالعمل ثبت نام اینترنتی و توزیع مدارک ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ در خارج از کشور

در خصوص توزیع سریال کارت اعتباری ثبت نام و نحوه ثبت نام اینترنتی از متقاضیان دارای دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه ، دانش آموزان و فارغ التحصیلان دوره پیش دانشگاهیو دیپلم نظام آموزشی۳-۳-۶ مدارس ایرانی خارج کشور در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ به منظور پذیرش در رشته‌های دورهای روزانه نوبت دوم ( شبانه ) ، دانشگاه آزاد اسلامی ، نیمه حضوری ، مجازی و پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ، دانشگاه پیام نور (آموزش از راه دور ) و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیر دولتی موارد ذیل را به استحضار میرساند:

۱- تعداد ۳۵۰۰ شماره سریال اصلی ثبت نام در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ به مبلغ 10.000.000 ( ده میلیون) ریال و ۴۰۰۰ شماره سریال علاقه مندی به دانشگاه پیام نور به مبلغ 137.000 ( یکصد و سی و هفت هزار) ریال و علاقه مندی به موسسات غیرانتفاعی نیز به مبلغ ۱۳۷/۰۰۰ ( یکصد و سی و هفت هزار) ریال در روز یکشنبه12/۱۱/99 برای نماینده محترم مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش ارسال گردید که لازم است این سریالها به شرح جدول مندرج در این نامه به کشورهای ذیربط توزیع گردد .

۲- مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش لازم است با هماهنگی اداره امور دانشجویی و بورسها و مدارس خارج از کشور وزارت امورخارجه و از طریق سرپرستیهای مدارس جمهوری اسلامی ایران در کشورهای فوق ، نسبت به ثبت نام اینترنتی از متقاضیان واجد شرایط از روز یکشنبه12/۱۱/99 لغایت شنبه 18/۱۱/99 اقدام نماید . در صورت تمدید بازه زمانی ثبت نام موضوع از طریق درگاه این سازمان اطلاع رسانی خواهد شد .

۳- در مورد انتشار اطلاعیه مربوط به ثبت نام ، سرپرستی‌های مدارس جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مذکور با هماهنگی اداره امور دانشجویی و بورسها و مدارس خارج از کشور وزارت امور خارجه ترتیبی اتخاذ نمایند که متقاضیان از زمان ثبت نام و نحوه ثبت نام اینترنتی و دریافت مدارک آگاه شوند

۴- آزمون فقط در حوزه‌های امتحانی : آذربایجان ( باکو ) کد ۴۱۰۱ ، آلمان ( فرانکفورت ) کد ۴۱۰۶ ، ارمنستان ایروان ) کد ۴۱۰۲ ، امارات متحده عربی ( دوبی ) کد ۴۱۰۸ ، اوکراین ( کییف ) کد ۴۱۴۶ ، پاکستان ( کویته ) کد ۴۱۱۲ ، ترکیه(استانبول ) کد ۴۱۱۴ ، ترکیه(آنکارا ) کد ۴۱۴۱ ، روسیه ( مسکو ) کد ۴۱۱۶ ، سوریه ( دمشق ) کد ۴۱۲۰ ، عمان ( مسقط ) کد ۴۱۵۳ ، قطر ( دوحه ) کد ۴۱۲۷ ، کویت ( کویت ) کد ۴۱۳۰ ، لبنان ( بیروت ) کد ۴۱۳۱ و مالزی( کوالالامپور ) کد ۴۱۳۳ برگزار می‌شود و متقاضیان فقط امکان انتخاب یکی از ۱۵ حوزه اعلام شده را دارند که لازم است در این خصوص اطلاع رسانی انجام شده و هماهنگی‌های لازم بعمل آید .

۵- وجه ثبت نام مبلغ 10.000.000 ده میلیون ریال می‌باشد و هر متقاضی پس از پرداخت این مبلغ یک شماره سریال ثبت نام اصلی۱۲ رقمی آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ را دریافت می نماید .

( یاد آور می‌گردد که متقاضیان می‌توانند از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان دفترچه نمای شماره ۱ آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ را دریافت نمایند ) .

۶- آن دسته از متقاضیانی که تمایل به شرکت در آزمون گروه آزمایشی هنر و یا زبانهای خارجی و یا هر دو گروه آزمایشی علاوه بر گروه آزمایشی اصلی می‌باشند ، ضرورت دارد که با پرداخت مبلغ 10.000.000(ده میلیون) ریال برای هر گروه آزمایشی(مبلغ 10.000.000 ( ده میلیون) ریال برای شرکت در گروه آزمایشی هنر و 10.000.000( ده میلیون) ریال دیگر به عنوان شرکت در گروه آزمایشی زبانهای خارجی) نسبت به دریافت شماره سریال با شماره‌های سریال ثبت نام اقدام نمایند .

۶-۱- متقاضیانی که علاوه بر انتخاب گروه آزمایشی اصلی ، علاقه مند به شرکت در گروه آزمایشی هنر نیز می‌باشند ، باید در بند مربوط به تقاضانامه ثبت نام اینترنتی با انتخاب گزینه مورد نظر علاقه مندی خود را به شرکت در گروه آزمایشی هنر نیز اعلام نمایند .

۶-۲- متقاضیانی که علاوه بر انتخاب گروه آزمایشی اصلی ، علاقه مند به شرکت در گروه آزمایشی زبانهای خارجی نیز می‌باشند، باید در بند مربوط به تقاضانامه ثبت نام اینترنتی با انتخاب گزینه مورد نظر علاقه مندی خود را به شرکت در گروه آزمایشی زبانهای خارجی نیز اعلام نمایند .

۶-۳- متقاضیانی که علاوه بر انتخاب گروه آزمایشی اصلی ، علاقه مند به شرکت در گروه آزمایشی هنر و همچنین گروه آزمایشی زبانهای خارجی نیز می‌باشند ، بایستی در بندهای مربوط به تقاضانامه ثبت نام با انتخاب گزینه‌های مورد نظر علاقه مندی خود را به شرکت در گروههای آزمایشی مذکور نیز علاوه بر گروه آزمایشی اصلی اعلام نمایند .

۷- آن دسته از متقاضیانی که علاقه مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام نور باشند ، بایستی پس از پرداخت مبل137.000 ( یکصد و سی هفت هزار) ریالبه عنوان وجه ثبت نام علاقه مندی به شرکت در گزینش مذکور ، نسبت به دریافت شماره سریال علاقه مندی۱۰ رقمی ثبت نام مربوط به مبلغ 137.000 ( یکصد و سی هفت هزار) ریالاقدام نمایند و در بند مربوط به تقاضانامه الکترونیکی ثبت نام ، با درج علامت علاقه مندی خود را اعلام نمایند .

۸- آن دسته از متقاضیانی که علاقه مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی باشند ، بایستی پس از پرداخت مبلغ 137.000 ( یکصد و سی هفت هزار) ریالبه عنوان وجه ثبت نام علاقه مندی به شرکت در گزینش مذکور، نسبت به دریافت شماره سریال علاقه مندی۱۰ رقمی ثبت نام مربوط به مبلغ 137.000 ( یکصد و سی هفت هزار) ریالاقدام نمایند و در بند مربوط به تقاضانامه الکترونیکی ثبت نام ، با درج علامت علاقه مندی خود را اعلام نمایند .

 تبصره دررابطهبانحوهاعلامعلاقهمندی به رشته‌های دانشگاههای فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی تهران به اطلاع می رساند در صورت اعلام رسمی وزارت آموزش و پرورش برای پذیرش دانشجو در دانشگاههای فوق ، موضوع در زمان اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته اطلاع رسانی خواهد شد .

9- وجه ثبت نام ضرورت دارد در حسابی که مربوط به سرپرستی مدارس جمهوری اسلامی ایران در کشور مربوط میباشد واریز تا هزینه‌های اجرایی از محل مربوط تامین شود .

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما