امروز دوشنبه  ۵ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۸/۰۳- ۰۵:۲۹ - مشاهده: ۲۰۰

دیدار دکتر جنیدی با وزیر دادگستری ژاپن

معاون حقوقی رئیس جمهور با وزیر دادگستری ژاپن دیدار کرد.

دیدار خانم دکتر «لعیا جنیدی» معاون حقوقی رئیس جمهوری اسلامی ایران با وزیر دادگستری ژاپن 

خانم دکتر«لعیا جنیدی» معاون حقوقی رئیس جمهوری اسلامی ایران به دعوت دولت ژاپن به منظور شرکت در مراسم آغاز بکار رسمی امپراتور جدید ژاپن به توکیو سفر کرده است.  ایشان در توکیو علاوه بر دیدار با نخست وزیر و  وزیر دادگستری ، در گفتگو با شبکه تلویزیونی" تی بی اس" و گفتگوی اختصاصی با روزنامه نیکی به ارایه دیدگاههای جمهوری اسلامی و طرح صلح و امنیت تنگه هرمز پرداخت.

«نارو هیتو» امپراتور جدید ژاپن روز سه شنبه با حضور نمایندگانی از ۱۸۰ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران به طور رسمی در توکیو تاجگذاری و فعالیت خود را به عنوان امپراتور ژاپن آغاز کرد.

دیدار دکتر جنیدی با وزیر دادگستری ژاپن

دکتر جنیدی روز دوم آبان با آقای کاتسویوکی کاوایی وزیر دادگستری ژاپن دیدار نمود.

در این دیدار دکتر جنیدی ضمن تبریک انتصاب آقای کاوایی به سمت وزیردادگستری ژاپن، بر توسعه همکاریهای حقوقی و قضایی دو کشور تاکید و گفت من از ایده مطرح شده از سوی شما تحت عنوان " دیپلماسی امور قضایی " حمایت کرده و آماده همکاری در این زمینه می‌باشیم.

ایشان همچنین به موضوع دیپلماسی در امور حقوقی و همکاری دو کشور در حوزهای آموزشی و تحقیقاتی با کانونهای وکلا و دانشکده‌های حقوق اشاره کردند. معاون رئیس جمهور در خصوص فرصت های شغلی ایجاد شده در ژاپن اظهار امیدواری کردند جمعیت جوانان تحصیلکرده ایرانی هم بتوانند از فعالیتهای حرفه ای و دوره‌های مهارت ورزی در ژاپن استفاده کنند و بدین ترتیب هم منشا خدمات برای کشور ژاپن باشند و هم حاصل تجربیات خود را برای کشورشان ایران به ارمغان بیاورند .خانم جنیدی در ادامه اجرای توافقات بین دو کشور از جمله موافقتنامه انتقال محکومین به حبس را گامی در جهت حل مشکلات مربوط به اتباع دو کشور دانست.

آقای کاوایی وزیر دادگستری ژاپن هم ضمن تشکر از حضور خانم جنیدی در مراسم امپراتور ژاپن، گفت در سال ۲۰۱۶ به عنوان مشاور ویژه نخست وزیر ژاپن به ایران سفر کردم و دیدار های خوبی با مقامات ایرانی داشتم. من در آن سفر از نزدیک با کشور شما آشنا شدم و دیدم که زمینه‌های زیادی برای همکاری بین دو کشور وجود دارد.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما