امروز سه شنبه  ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۱۰/۲۳- ۰۴:۲۸ - مشاهده: ۷۳

مقررات ورود و خروج اتباع ایرانی و خارجی در شرایط کرونائی

مقررات ورود و خروج اتباع ایرانی و خارجی در شرایط کرونائی

بخشنامه ۲ نحوه اقدام برای موانع و مشکلات اتباع ایرانی و خارجی در مرزها در شرایط و محدودیت های کرونایی
بند1 : آن دسته از ایرانیان مقیم خارج از کشور که بیش از یک سال در کشور اقامت داشته اند ، تا پایان سال جاری با خروج آنان مساعدت گردد .
بند ۲ : کلیه دانشجویان دارای اجازه خروج دانشجویی صادره از نمایندگی‌های ج.ا.ایران در خارج از کشور که دارای اجازه خروج تا تاریخ ۹۹/۶/۳۱ می‌باشند . و از اول مهرماه سال ۱۳۹8 به کشور وارد و به دلیل شرایط و محدودیت های کرونایی بیش از مهلت مقرر مندرج در اجازه خروج ، در کشور توقف نموده اند می‌توانند با همان اجازه خروج تا پایان سال جاری از کشور خارج شوند.
بند ۳ : کلیه اتباع خارجی مقیم ایران که بعد از تاریخ ۹۸/۹/۱ با پروانه اقامت و روادید خروج مراجعت معتبر از کشور خارج و در مهلت مقرر به دلیل شرایط و محدودیت های کرونایی نتوانسته اند به کشور مراجعت نمایند چنانچه تا پایان سال جاری به مبادی مرازی مراجعه و اعتبار پروانه اقامت آنان منقضی گردیده است، دوایر کنترل گذرنامه مرزی نسبت به صدور روادید ورود ۱۶ روزه رایگان بدون حق خروج برای آنان اقدام و و تبعه را برای تعیین تکلیف اقامت خود به استان محل دریافت خدمات اقامتی دلالت نمایند.
بند ۴ : کلیه اتباع خارجی مقیم ایران که بعد از تاریخ ۹۸/۹/۱ با پروانه اقامت و روادید خروج مراجعت معتبر از کشور خارج و در مهلت مقرر به دلیل شرایط و محدودیت های کرونایی نتوانسته اند به کشور مراجعت نمایند چنانچه تا پایان سال جاری به مبادی مرزی مراجعه و پروانه اقامت آنان معتبر باشد بدون هیچ گونه محدودیتی توسط مبادی مرزی اجازه ورود داده شود.
پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما