امور کنسولی

امور کنسولی

خدمات امور کنسولی و ایرانیان

       

ضمن تبریک مجدد فرارسیدن سال نو حضور هموطنان گرامی، به آگاهی می رساند: ساعات کاری بدلیل کرونا تغییر کرده است

نسخه پی دی اف :  ساعت کاری بخش کنسولی

به منظور پیشگیری  از گسترش ویروس کرونا و پاک سازی محیط کاری، از امروز  ساعت کاری بخش کنسولی 10 تا 13 تعیین و از عموم هموطنان محترم درخواست می‌گردد که امور کنسولی ضروری خود را از طریق اداره پست به این نمایندگی ارسال نمایند. لازم است متقاضیان جهت انجام امور اداری مربوط به ترجمه مدارک و صدورگواهی‌ها یا تعویض ، گذرنامه، به بخش کنسولی سایت سفارت (به آدرس ذیل) مراجعه و با آگاهی کامل از مقررات و دستور العملها در صورت نیاز از طریق سامانه میخک (به آدرس ذیل) ثبت نام و پس از تکمیل فرایندهای لازم در سامانه میخک، مدارک کامل را جهت اقدام نهائی به بخش کنسولی سفارت ارسال دارند.

صدور گواهی عدم ، ثبت ازدواج و طلاق، تصدیق امضاء، ضمنا سایر مواردی چون تایید وکالتنامه‌ها  سوپیشینه و تابعیت و ... که نیاز به حضور متقاضی می‌باشد، قبلا از طریق شماره تلفن تماس و نسبت به تعیین وقت قبلی اقدام نمایند.03-3446-8011

 جهت بهره ‌گیری از خدمات کنسولی شامل کلیه خدمات مربوط به درخواست صدور گذرنامه، برگه عبور، درخواست صدور شناسنامه، ثبت ازدواج، ثبت طلاق، ثبت فوت، تشکیل پرونده دانشجوئی، تایید مدارک دانشجوئی،  نظام وظیفه، تابعیت، تأیید اسناد، وکالتنامه و.... می‌توانید به سایت مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی  - میخک  ( http://mikhak.mfa.gov.ir/form/ ) مراجعه نمایید. پس از ورود در سامانه مذکور و انتخاب خدمت مورد نیاز و طی کردن مراحل مربوطه کد رهیگیری را اخذ و با اصل مدارک بارگذاری شده در یکی از روزهای هفته دوشنبه تا جمعه از : صبح: ساعت10  تا 13 به غیر از روزهای تعطیل به بخش کنسولی مراجعه نمایند.

ضمنا"  در موارد غیرضروری، کلیه امور کنسولی  از طریق اداره پست انجام میگرد. 

 یادآوری می نماید با ارائه اصل مدارک هویتی (شناسنامه ، کارت ملی و گذرنامه) جهت دریافت هرگونه خدمات کنسولی ، نیازی به ارائه کپی یا تصویر مدارک نمی باشد. 

سایت مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی  - میخک 

*یادآور:  از این زمان کلیه مواردی که پیش از این از طریق سامانه تائید اسناد کنسولی (تاک) صورت می گرفت به سامانه مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی (میخک)  انتقال یافته است.*