امور کنسولی

امور سجلات و احوال شخصیه

اعتبار کارت شناسایی ملی قدیم تا اطلاع ثانوی

       بر اساس اعلام سازمان ثبت احوال کشور، صدور کارت شناسائی ملی غیر هوشمند (نمونه قدیم) برای ایرانیان خارج از کشور از تاریخ 10 / 3 / 1398  متوقف گردیده است.

موارد زیر به هموطنان گرامی یادآوری می گردد:

 - اعتبار کارت های شناسائی ملی قدیمی در داخل کشور از ابتدای سال جاری به پایان رسیده و ارائه سرویس های خدماتی صرفا با کارت های هوشمند ملی امکان پذیر می باشد.

 - ارائه خدمات کنسولی در نمایندگی ها با کارت های ملی قدیمی اعم از معتبر و یا منقضی شده تا اطلاع ثانوی امکان پذیر می باشد. ایرانیان بالای 15 سال فاقد کارت ملی با ارائه شناسنامه جدید (جلد قهوه ای) و یا همزمان با درخواست تعویض شناسنامه، می توانند خدمات کنسولی دریافت نمایند.

-  هموطنانی که عازم ایران می باشند، برای دریافت هر گونه خدمات اداری، ثبتی، بانکی، گذرنامه ای و .... علاوه بر مدارک مورد نیاز، باید کارت هوشمند ملی و یا رسید درخواست و اصل کارت ملی قدیمی ارائه نمایند.

 - با هماهنگی های به عمل آمده، ایرانیان مقیم خارج در صورت ورود به کشور، برای دریافت کارت هوشمند ملی می توانند با ارائه مدارک مثبته مبنی بر اقامت خارج از کشور به یکی از ادارات پنج گانه ثبت احوال تهران و همچنین اداره ثبت احوال شمیرانات و شهرری و نیز اداره کل ثبت احوال استان تهران (پونک) مراجعه نمایند.

- روند اجرائی اخذ درخواست کارت هوشمند ملی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در دست تهیه می باشد که به محض آماده شدن شرایط اعلام خواهد شد